INDUSTRYmeeting w Sosnowcu

INDUSTRYmeeting – innowacyjne technologie i rozwiązania przemysłowe to kolejny oprócz targów TOOLEX wraz z towarzyszącymi imprezami targowe technologiczne przedsięwzięcie organizowane w Sosnowcu.industryweekend exposilesia

Niewątpliwie INDUSTRYmeeting stanowi uzupełnienie tematyczne targów TOOLEX odbywających się na jesieni w expoSilesia, w których regularnie uczestniczę. Niewątpliwym atutem targów technologicznych organizowanych w Sosnowcu jest właśnie lokalizacja. Wynika to z faktu, iż aglomeracja śląska jest swoistym symbolem przemysłu, w którym funkcjonuje wiele zakładów przemysłowych, w tym MŚP.

INDUSTRYmeeting dedykowany jest istotnym gałęziom przemysłowym, technikom wytwarzania, takim jak:

  • cięcie,
  • szlifowanie (obróbki wykańczające),
  • wykrawanie (obróbki plastyczne),
  • lutowanie i zgrzewanie (spajanie),
  • technologie kompozytowe (nauka o materiałach)
  • pomiarowe (metrologia; KT – kontrola techniczna), w tym badania nieniszczące,
  • pneumatyka i hydraulika,
  • automatyka,
  • BHP,
  • utrzymanie ruchu.

Uogólniając targi TOOLEX obejmują przede wszystkim obróbki ubytkowe ze szczególnym naciskiem na obróbki skrawaniem. Jednocześnie trwają targi Wirtotechnologii oraz OILexpo poświęcone olejom, smarom i różnym płynom technologicznym.

INDUSTRYmeeting - EXPOSIlesia w Sosnowcu

INDUSTRYmeeting uzupełniają targi TOOLEX o bardzo istotne zagadnienia. Wyroby końcowe dla klienta finalnego oczywiście nie zawsze muszą być o najwyższych parametrach jakościowych. Jednak zdolności kreowania wysublimowanych artykułów użytku codziennego wymaga zachowania odpowiedniej stylistyki, jakości powierzchni (gładkość, faktura) co wymaga stosowanie różnego rodzaju obróbek wykańczających. W zasadzie każdy finalny produkt powstaje z wykorzystaniem wielu odmiennych technik wytwarzania.

Nie bez znaczenia jest także współczesny charakter produkcji nastawiony przede wszystkim na produkcję małoseryjną i jednostkową. W tym ostatnim przypadku wielokrotnie technolodzy stoją przed koniecznością wykonania właściwego półfabrykatu. W przypadku aluminium możliwe jest spajanie z wykorzystaniem odpowiedniego kleju, który zapewnia wiązanie umożliwiające dalszą obróbkę skrawaniem. Materiały kompozytowe są stosowane coraz powszechniej, choć nadal jest to technologia zaawansowana i kosztowna.

Montaż, finalny proces technologiczny, traktowany odrębnie od procesu technologicznego związanego z kształtowaniem komponentów wymaga odmiennego podejścia ze względu na swój charakter. Właśnie na tym etapie ujawniają się efekty procesu technologicznego wytwarzania. Pneumatyka, hydraulika, ogólnie pojmowana automatyzacja odgrywają istotną rolę w montażu.

BHP to często kwestie traktowane po macoszemu, bez należytej rzetelności. Być może powodem tego jest to, że wiele niekorzystnych zmian zdrowotnych nie następuje gwałtownie lecz rozkłada się w czasie. Stosowanie środków ochrony osobistej powinno być realizowane stosowanie do potrzeb i pracownicy nie powinni odczuwać, że jest to raczej obszar niedoinwestowany.

Sukces we współczesnej produkcji wymaga podejścia wieloczynnikowego i uwzględniania wielu czynników. Często w MŚP technolodzy pełnią jednocześnie rolę inżyniera utrzymania ruchu co stanowi ogromne wyzwanie, szczególnie, że to istotnie poszerza wymagania w zakresie wiedzy i umiejętności.

Targi INDUSTRYmeeting … Trzeba pojechać, doświadczyć…

Print Friendly
Share

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *